Przejdź do treści

[18-04-2024] Ogłoszenia po wykładzie w dniu 18 kwietnia 2024 r.

 • Opublikowano

Informacje SUTW:

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW, który odbędzie się 25 kwietnia o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Wykład „Interakcje leków z pożywieniem” przeprowadzi pani dr Joanna Chłopicka z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia SUTW przekazujemy informację o możliwości wsparcia organizacji jubileuszowej Gali 20-lecia SUTW poprzez dobrowolne darowizny. Więcej informacji w załączniku do pobrania.

3. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza:

 • na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim, prawnikiem, pisarzem, autorem bestsellerowej serii książek z komisarz Niną Warwiłow.
  Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia br. (wt.) o godzinie 17.00 w budynku głównym biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 11. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki autora „Źródło”, której akcja rozgrywa się w Beskidzie Sądeckim. To doskonała okazja do nabycia książki wraz z autografem autora. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/spotkanie-autorskie-z-jedrzejem-pasierskim-2/
 • do zwiedzania wystawy filatelistycznej prezentującej historię zdobywania najwyższego szczytu świata. Wystawa „Mount Everest w filatelistyce. 1953 – 2023 – historia zdobywania najwyższego szczytu Ziemi”, która prezentowana jest do 11 maja br. w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11 w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.
  Na wystawie zobaczyć można znaczki Stanisława Cholewy (podróżnika, alpinisty, fotografa górskiego, autora książki „Opowieści pod psem. Z górami w tle”) dokumentujące najważniejsze wyprawy, rocznice, postaci himalaistów, widoki i symbole wypraw na Mount Everest.
  Finisaż wystawy odbędzie się 7 maja br. o godz. 17:00 i połączony będzie z pokazem slajdów i wykładem Stanisława Cholewy, który opowie o siedemdziesięcioletniej historii zdobywania Mount Everestu.
  Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/1953-2023-historia-zdobywania-najwyzszego-szczytu-ziemi-wystawa-filatelistyczna/