Przejdź do treści

[25-04-2024] Ogłoszenia po wykładzie 25 kwietnia 2024.

 • Opublikowano

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW, który odbędzie się 9 maja o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Wykład „Saga rodzinna zwierciadłem historii narodu i obyczajów” – wykład na kanwie trzech tomów Wspomnień Zofii z Odrowąż Pieniążków-Skąpskiej – “Dziwne jest serce kobiece” przeprowadzi pan Rafał Skąpski, prawnik, wydawca, publicysta, wiceminister kultury w latach 2005 – 2015, od 2005 roku prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Na wykładzie będzie możliwość kupienia egzemplarzy każdego z trzech tomów publikacji „Dziwne jest serce kobiece”.

Cena promocyjna dla Słuchaczy SUTW:

 • Dziwne jest serce kobiece…T.1 – Wspomnienia galicyjskie – ok. 40 zł
 • Dziwne jest serce kobiece…T.2 – Wspomnienia z Pomorza i Hebdowa – ok. 40 zł
 • Dziwne jest serce kobiece…T.3 – Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa – ok. 50 zł

Osoby zainteresowane nabyciem książki (pojedynczych tomów jak i całego zestawu) są proszone o zgłaszanie się do Sekretariatu SUTW – można osobiście, mailowo bądź telefonicznie do poniedziałku 29 kwietnia włącznie, abyśmy wiedzieli ile sztuk publikacji mamy zamówić u wydawcy (!).
Prosimy, aby przy zgłoszeniu dokładnie wskazać czy chcą Państwo kupić cały zestaw czy tylko któryś z tomów.
Po wykładzie będzie możliwość uzyskania autografu autora.

2. W związku z długim weekendem majowym przerwa w działaniu SUTW będzie trwała od 1-5 maja. Odwołane w tych dniach są wszystkie zajęcia grupowe (warsztaty aktywności fizycznej, lektoraty, zajęcia dziennikarskie…). Nieczynny będzie także Sekretariat SUTW.

3. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia SUTW przekazujemy informację o możliwości wsparcia organizacji jubileuszu 20-lecia SUTW poprzez dobrowolne darowizny wpłacane na konto SUTW lub bezpośrednio w sekretariacie SUTW (na kwitariusz).
Po dzisiejszym wykładzie można dokonywać wpłat u pracowników SUTW przed salą im. Sichrawy.

4. Od poniedziałku 6 maja 2024, co tydzień, o godz. 13.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy MCK SOKÓŁ będą odbywać się zajęcia rękodzieła artystycznego, które poprowadzi pani Elżbieta Winiarska. Odpłatność za udział to 5 zł od osoby za zajęcia (uiszczana u Instruktorki). Zapraszamy.

5. W imieniu organizatorów zapraszamy na Festiwal Roślin w Nowym Sączu, który odbędzie się już w najbliższy weekend (27-28 kwietnia) w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR na ul. Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu. Czeka na Państwa ogromy wybór roślin doniczkowych, ekonawozy, podłoża, środki ochrony roślin, literatura i akcesoria dla pasjonatów oraz doniczki. Wszystko to w promocyjnych cenach. Więcej informacji:https://www.roslinnymarket.pl/festiwal-roslin-nowy-sacz-kwiecien-2024?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3pDRdesizdC89PbGZYhDDu4YHL48o50uNHz9AtDYmWw8DH3cEMOOQaccg_aem_AR2om_iNUB4MP2bqEpE-FTa9B_miBTTb2Bf8d07Q0KL_Ye_YKC25IP-O3VpsaOJ79Z44qcgDOX231rsvM6EHdzqU 

6. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza:

 • do zwiedzania wystawy filatelistycznej prezentującej historię zdobywania najwyższego szczytu świata. Wystawa „Mount Everest w filatelistyce. 1953 – 2023 – historia zdobywania najwyższego szczytu Ziemi”, która prezentowana jest do 11 maja br. w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11 w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.
  Na wystawie zobaczyć można znaczki Stanisława Cholewy (podróżnika, alpinisty, fotografa górskiego, autora książki „Opowieści pod psem. Z górami w tle”) dokumentujące najważniejsze wyprawy, rocznice, postaci himalaistów, widoki i symbole wypraw na Mount Everest.
  Finisaż wystawy odbędzie się 7 maja br. o godz. 17:00 i połączony będzie z pokazem slajdów i wykładem Stanisława Cholewy, który opowie o siedemdziesięcioletniej historii zdobywania Mount Everestu.
  Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/1953-2023-historia-zdobywania-najwyzszego-szczytu-ziemi-wystawa-filatelistyczna/
 • na spotkanie autorskie z Justyną Kafel-Wituszyńską, które odbędzie się 9 maja br. (czwartek) o godz. 17:00 w czytelni biblioteki głównej (ul. Franciszkańska 11, I piętro).
  Spotkanie autorskie połączone będzie z promocją książki „Sanatorium ludzkich serc” – pisaną prosto z serca i ogromną sympatią do pacjentów historią pacjentów, będących w jesieni życia. Ponieważ autorka książki jest z zawodu lekarzem, w programie spotkania przewidziano prezentację „Problemy zdrowotne seniorów”. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/spotkanie-autorskie-z-justyna-kafel-wituszynska/

7. Nowosądecka Mała Galeria zaprasza na wystawę: „Ewa Harsdorf z kolekcji Małej Galerii”. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja 2024 roku o godzinie 18:00. Wystawa została zorganizowana w 25. rocznicę śmierci Artystki. Zapraszamy w imieniu Organizatorów.