Aktualności

 

czerwiec 2012 r.

 

Niezmiernie miło nam poinformować, iż 27.06.2012 r. w Nowosądeckiej Małej Galerii odbyła się wystawa zdjęć z projektu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w zakładce Galeria

 

maj 2012 r.

 

http://www.rtk.pl/dnn_rtk/DesktopModules/MyModuleNameMain/212.244.115.21/dnn_rtk/ViewVideo/tabid/63/Default.aspx?id=2144

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/773637.html

 

kwiecień 2012 r.

Przez cały czas seniorki uczestniczyły w warsztatach mających na celu wypracowanie swoich scenariuszy oraz przekazanie ich na zewnątrz. Od kwietnia Sądeckie seniorki przedstawiają swoje „scenariusze stolikowe” wśród najmłodszych jak również wśród starszych. Odwiedziły już m.in dzieci w Przedszkolu Jaś i Małgosia oraz Miejskim Przedszkolu Nr 3, wychowanków szkoły podstawowej w Barcicach jak również podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. W najbliższym czasie sądeckie seniorki planują wyjazd do Miejskiego przedszkola nr 14 w Nowym Sączu, szkoły w Rdziostowie, Grybowie jak również Marcinkowicach oraz do Klubu Seniora w Chełmcu. Pokazy „Magicznych stolików cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Poniżej został zamieszcyony harmonogram wyjazdów na kwiecień i maj.

HARMONOGRAM

 

19 grudzień 2011 r.

 

Warsztaty teatralne – praca na pełnych obrotach !!!

 

Warsztaty teatralne

 

Od 12 października 2011 pod okiem pana Jerzego Michalaka grupa teatralna rozpoczęła prace. Pierwszym etapem było poszukiwanie tematów oraz obsady do poszczególnych stolików. Już w październiku wykrystalizowały się cztery generalne kierunki działania:

 

-stolik „bajkowy”,

-stolik „poetycki”,

-stolik „kabaretowy”,

-stolik„esperanto”.

 

Należy zauważyć, iż uczestniczki projektu bardzo mocno angażują się w realizację swoich marzeń. Seniorki, które dzięki swoim pomysłom oraz ogromnej wyobraźni wspólnie przygotowują scenariusze stolikowe. Są bardzo zaangażowane w przygotowywanie spektakli. Konsekwentnie poszukują rekwizytów, które są niezbędnym dodatkiem ich gry aktorskiej. To zaangażowanie wynika z faktu, iż to same uczestniczki są reżyserami swoich spektakli. Ich ogromne zaangażowanie można również zauważyć, iż uczestniczki spotykają się poza zajęciami w swoich domach aby ćwiczyć i ulepszać przygotowane scenariusze. Słuchaczki Sądeckiego UTW są bardzo aktywne oraz zmobilizowane do działania tym by pokazać swoje umiejętności oraz talent szerszej publiczności. Część uczestniczek realizuje projekt z myślą o najmłodszych. Jest to stolik o temacie bajki. Chcą przekazać najmłodszym odbiorcom, iż bajka to nie tylko książka, film ale również scena i rekwizyty często wykonane przez samych siebie. Część z uczestniczek pragnie podzielić się swoją wiedzą dotyczącą języka esperanto, który jest jeszcze mało znany w społeczności. Chcą „zarazić” innych do nauki oraz poznania tego języka. Panie chcą się również podzielić umiejętnością opowiadania dowcipów, ponieważ jak wiadomo nie każdy ma taki dar. Natomiast niektóre uczestniczki przekazują swoją znajomość i wiedzę z zakresu jakże niezwykłej tematyki literatury i poezji.

 

10 październik 2011 r.

 

Warsztaty teatralne –STARTUJEMY !!!

W dniu 12 października 2011 r. odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie uczestników warsztatów teatralnych. Wszystkie osoby zapisane na zajęcia zapraszamy do Nowosądeckiej Małej Galerii ( ul. Jagiellońska 35, Nowy Sącz) na godzinę 9:30.
6 październik 2011 r.

Zapisy na warsztaty teatralne

W dniu 7 października 2011r. o godzinie 8:00 rozpoczną się zapisyna zajęcia teatralne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ul. Jagiellońska 18, I piętro.

 

Dla słuchaczy

Biuletyn SUTW

Polecamy

Należymy do

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW