Przejdź do treści

[6-10-2023] Ogłoszenia po wykładzie w dniu 5 października.

  • Opublikowano

1. Przypominamy, że najbliższe spotkanie SUTW odbędzie się 11 października (środa) w Sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ. W tym dniu zamiast wykładu odbędzie się występ grupy teatralnej SUTW Gwiazdeczki pod kierunkiem Jerzego Michalaka. Występ pt. „Tych miasteczek nie ma już…” jest zorganizowany w ramach projektu „Kultura dla Sądeckiego Seniora”. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11.00. Przypominamy o podpisaniu listy obecności. Zapraszamy serdecznie!

2. Pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 17 października (wtorek) o godz. 12.15. w Kinie SOKÓŁ. Film, który Państwo obejrzą to: „Chłopi” – polski animowany dramat filmowy z 2023 roku w reżyserii DK Welchmana i Hugh Welchmana. Na DKF nie zapisują się Państwo. Bilety są do nabycia w kasie Kina SOKÓŁ – cena ok. 10 zł. Prosimy i przypominamy o podpisaniu listy obecności.

3. Informacje o zapisach na języki obce (język angielski i niemiecki) oraz harmonogram zajęć zostaną podane 26 października. Czekamy na ustalenia terminów przez Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.  Wszystkie wiadomości przesyłamy Państwu drogą mailową. Jeżeli ktoś z Państwa podał przy zapisie emaila, a jednak nie otrzymuje od nas powiadomień, to uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego faktu pracownikom SUTW.

4. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty:

a) Senior Dziennikarz Obywatel – grupa I, zajęcia odbywają się co piątek, w godz. 9:00-10:30, pierwsze spotkanie zapanowanie jest na 13.10.2023 r, warsztaty poprowadzi pani Katarzyna Gajdosz Krzak

b) zajęcia taneczne „W tańcu w ruchu wypoczywać..”- zajęcia odbywają się co piątek od godz. 8:00-9:00, pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 13.10.2023 r. zajęcia poprowadzi Iwona Szczepaniak Miejsce: Szkoła Tańca WirDance, ul. Źródlana

5. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz zapraszają do udziału w IV Nowosądeckim Dyktandzie o Pióro Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.
Dyktando w kategorii open odbędzie się 19 października 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Organizowane jest dla wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych. Konkurs ma charakter lokalny – zapraszamy osoby zameldowane na terenie miasta Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego.
Regulamin dyktanda oraz formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Sądeckiej Biblioteki Publicznej: https://sbp.nowysacz.pl/iv-nowosadeckie-dyktando-o-pioro-prezydenta-miasta-nowego-sacza-ludomira-handzla/
Termin zgłoszeń w kategorii upływa z dniem 18 października 2023 r.

6. Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego zaprasza do udziału w tegorocznej 9. edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Główne obchody odbędą się w sobotę (7 października). W programie zaplanowano m.in.: Warsztaty rękodzieła artystycznego dla kobiet, podczas których uczestnicy wspólnie z Yulia Davydko – ukraińską pisarką i artystką wykonają ludowe laleczki; Spotkanie autorskie z Sylwią Błach połączone z wykładem motywacyjnym; Koncert zespołu Vis a Vis.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej: https://sbp.nowysacz.pl/ix-noc-bibliotek/