Przejdź do treści

[30-11-2023] Ogłoszenia po wykładzie w dniu 30 listopada.

  • Opublikowano

1. Przypominamy o wpisywaniu się na listy obecności na wykładach. Prosimy o uzupełnianie wszystkich rubryk – tylko wtedy możemy uznać Państwa udział w danym wydarzeniu w rozliczeniu dotacji projektów.  Dane  o których uzupełnienie prosimy na listach obecności są wymagane w umowach o dofinansowanie. Przy każdym wydarzeniu organizowanym z środków projektowych (pozyskanych z zewnętrznych źródeł) musimy potwierdzać, że osoby uczestniczące w działaniach spełniają kryteria wieku i miejsca zamieszkania.
Osoby, które zalegają jeszcze z wypełnieniem dokumentacji projektowej związanej z udziałem w  grupowych zajęciach projektowych są proszone o jak najszybsze uzupełnienie braków. Najpóźniej do końca przyszłego tygodnia tj. do piątku 8 grudnia.

2. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW pt. “Bogactwo kulturowe Sądecczyzny – kultura tradycyjna, jej transformacja i współczesny kontekst występowania” , który przeprowadzi pani Małgorzata Łukasik- Kogut – Kierownik Miasteczka Galicyjskiego – oddziału Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Wykład odbędzie się 7 grudnia o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Po wykładzie krótką prelekcję na temat nowych technologii wygłosi pani Magdalena Koc – uczestniczka projektu “Jestem liderką” organizowanego przez organizację Vital Voices Polska – Inwestujemy w kobiety. Partnerem działań jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.

3. Tak jak w roku ubiegłym SUTW włącza się w akcję zbierania świątecznych darów dla seniorów z Polskiego Katolickiego UTW we Lwowie i zachęcamy także Państwa – Naszych Słuchaczy do przyłączenia się do akcji.
Dary dla Seniorów prosimy przynosić bezpośrednio dla MCK SOKÓŁ na wykład w dniu 7 grudnia. Pani Iwona Romaniak – prezes Fundacji Bratnia Dusza z Krynicy-Zdroju, która od lat wspiera m.in. środowiska polonijne na Ukrainie, przyjedzie na wykład, odbierze dary i osobiście przekaże je potrzebującym Seniorom w Lwowie.
Więcej o działaniach fundacji można przeczytać na jej stronie internetowej: https://www.bratniadusza.org/
Dary o które prosimy w imieniu Seniorów, to: żywność z długim terminem przydatności (suchy prowiant, jedzenie w puszkach, herbata, kawa etc.), baterie, świece, środki higieny (szampony, mydełka, pasty do zębów etc…) środki czystości.
Prosimy, aby dary były zapakowane w sposób umożliwiający ich łatwy transport – w mocnych torbach, pudłach….

4. Wczoraj przesłaliśmy na Państwa adresy mailowe informację o ubezpieczeniu NNW na rok akademicki 2023/24 SUTW. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacją. W razie starania się o odszkodowanie należy kontaktować się z kancelarią wskazaną w dokumencie. Osoby, które nie podały adresu mailowego przy zapisie są proszone o podejście do Sekretariatu SUTW lub zgłoszenie się do punktu informacyjnego przed wykładem w SOKOLE.

5. Przypominamy, że spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w grudniu odbędzie się we wtorek 5 grudnia o godz. 9.30 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego (I piętro). Zapraszamy.

6. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w grudniu odbędzie się wyjątkowo w czwartek – 21 grudnia o godzinie 12.15. Obejrzą Państwo film prod. polsko-greckiej “Uśmiech losu” w reż. Andrzeja Jakimowskiego.
Spotkanie poprowadzi Pan Filip Nowak. Bilety do nabycia w kasie Kina. Prosimy o podpisanie listy obecności.
Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/U%C5%9Bmiech+losu-2023-10041476

7. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wydarzenia:
– spotkanie z Ewą Andrzejewską – sądecką autorką, animatorką i pasjonatką historii, która będzie promować książkę „Historia z Piekła rodem. Część 3”. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia br. (czwartek) o godz. 17:00 w budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. Więcej o spotkaniu: https://sbp.nowysacz.pl/historia-z-piekla-rodem-czesc-3/
– spotkanie z cyklu Podróże na emeryturze:  “Afryka z obu stron hotelu – opowieść z podróży do Tunezji i Egiptu”, które poprowadzi pan Robert Drobysz. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w budynku głównym biblioteki (ul. Franciszkańska 11, czytelnia – I piętro).
Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/afryka-z-obu-stron-hotelu-opowiesc-z-podrozy-do-tunezji-i-egiptu/ 

8. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na koncert TANGO MOJA MIŁOŚĆ w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza (skrzypce) z towarzyszeniem zespołu Tango Attack oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego.
Koncert odbędzie się 2 grudnia o godzinie 18:00 w Sali im. Lipińskiego Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.
Bilety w cenie 25 i 30 zł. Dostępne są w kasie SOKOŁA.
Więcej o wydarzeniu: https://mcksokol.pl/wydarzenie/tango-moja-milosc