Przejdź do treści

[25-07-2023] Zapisy na warsztaty “Obsługa edytora tekstu i prezentacji” w ramach projektu “Dziennikarze Obywatelscy – Sądeccy Seniorzy”.

  • Opublikowano

Zapraszamy do zapisów na warsztaty „Obsługa edytora tekstu i prezentacji” /poziom podstawowy/ organizowane w ramach projektu „Dziennikarze Obywatelscy – Sądeccy Seniorzy”.

Warsztaty  dla 1 grupy (maksymalnie 5 osób) odbędą się w wymiarze 10 spotkań trwających po 2 godz. lekcyjne.
Termin: od 1 sierpnia, co wtorek, godz. 13.15-14.45
Miejsce: sala multimedialna przy sekretariacie SUTW (ul. Jagiellońska 18, 33-300 Nowy Sącz).
Prowadzenie: Katarzyna Zygmunt

Chętnych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem SUTW tel.: 18-443-57-08, przed zajęciami uczestnicy będą proszeni o uzupełnienie formularza rekrutacyjnego.

Program warsztatów obejmował będzie m.in.:

  • wprowadzanie i redagowanie tekstu
  • edycję tekstu
  • skróty klawiszowe
  • style programu WORD
  • wstawianie kolumn, obrazów, tabel, kształtów, nagłówka/stopki, numeru strony, spisu treści, przypisów itp…
  • kontrolowanie ilości użytych znaków, dzielenie wyrazów, sprawdzanie pisowni i gramatyki, wprowadzanie zmian w trybie śledzenia
  • tworzenie prezentacji
  • wprowadzanie elementów multimedialnych i animacji

Celem warsztatów będzie podniesienie kompetencji, poziomu wiedzy i umiejętności uczestników zajęć w zakresie tworzenia i edytowania plików tekstowych w edytorze tekstu Word oraz tworzenia i edytowania prezentacji multimedialnych w programie PowerPoint. Osoby biorące udział w zajęciach będą poznawać funkcje programu Word i Power Point jednocześnie opracowując/ przygotowując materiały o charakterze informacyjnym.

UWAGA! Ze względu na wymogi projektowe, w ramach zadania „Dziennikarze Obywatelscy – Sądeccy Seniorze” dana osoba może skorzystać tylko z jednego rodzaju warsztatów. Bardzo prosimy zatem o przemyślane zapisy. Więcej o projekcie i zaplanowanych w jego ramach warsztatach można przeczytać tutaj: https://sutw.pl/index.php/projekty/2-uncategorised/1705-23-06-2023-projekt-dziennikarze-obywatelscy-sadeccy-seniorzy

Obecnie jest prowadzona rekrutacja na jedną grupę warsztatów „Obsługa edytora tekstu i prezentacji”. Rekrutacja na pozostałe działania będzie prowadzona w terminie późniejszym.

PROO zestawienie 1 plik edytowalny 1 KOLOR