Przejdź do treści

[23-05-2024] Ogłoszenia dla Słuchaczy SUTW po wykładzie w dniu 23 maja 2024.

  • Opublikowano

1. Najbliższe spotkanie Sądeckiego UTW odbędzie się 6 czerwca 2024 o godz. 11.00 w sali
im. Lipińskiego w MCK SOKÓŁ. Będzie to jednocześnie zakończenie roku akademickiego 2023/24 jak i uroczysta gala 20-lecia SUTW.

W imieniu Zarządu SUTW, prosimy aby na galę przyjść wcześniej – ok. 10.30, aby spokojnie odebrać nowy numer Biuletynu i podpisać listę.
Prosimy także o wyłączenie telefonów komórkowych podczas gali.

Ogólny program wydarzenia:

  • Rozpoczęcie uroczystości – przywitanie zebranych,
  • Krótka prezentacja multimedialna “20 lecie SUTW”,
  • Wystąpienie Wiesławy Borczyk, prezes SUTW oraz prof. dr hab. Zdzisławy Zacłony, Przewodniczącej Rady Programowo-Naukowej SUTW,
  • Podziękowania dla najbardziej zaangażowanych słuchaczy, profesorów oraz ogłoszenie wyników konkursu literackiego „20-lecie SUTW” ,
  • Wystąpienia gości,
  • Występ zespołu teatralnej SUTW „Gwiazdeczki” i koncert jazzowy,
  • Poczęstunek,

Zakończenie planowane jest ok. godz. 14.30

Można jeszcze zgłosić swój udział w uroczystej gali jubileuszowej. Zapisywać można się w Sekretariacie SUTW – osobiście, mailowo lub telefonicznie.
W przypadku rezygnacji z udziału koniecznie prosimy zgłosić ten fakt do Biura SUTW, aby ktoś inny mógł skorzystać z wolnego miejsca.

2. Zachęcamy do głosowania na panią Jadwigę Banach – Wiceprezes SUTW i redaktor naczelną Biuletynu SUTW w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość roku” (kategoria „działalność społeczna i charytatywna”). Aby oddać głos na panią Jadwigę Banach należy wysłać SMS o treści KRC.181 na numer 7303. Koszt SMS: 3,69 zł z VAT.

3. Zarząd Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza Słuchaczy SUTW na wycieczkę do Piwnicznej-Zdroju, która odbędzie się 24 maja 2024 roku. Przewodnikiem grupy będzie pan Aleksander Żarnowski.
Wyjazd pociągiem z dworca kolejowego w Nowym Sączu (ul. Kolejowa 15) do Piwnicznej o godzinie 8.40. Grupa wysiada na przystanku: Piwniczna-Zdrój.
Powrót do Nowego Sącza pociągiem o godz. 15.00
Bilety zakupują Państwo indywidualnie w kasie dworca. Cena biletu to ok. 7 zł w jedną stronę.
W programie: spacer po Piwnicznej – Park Zdrojowy, odtworzone okopy z czasów II wojny światowej, teren rekreacyjny Nakło z bobrowiskiem, cmentarz choleryczny, na zakończenie odpoczynek w Pijalni Artystycznej.
Wycieczka jest przeznaczona dla Słuchaczy Sądeckiego UTW. Nie prowadzimy na to działanie zapisów.

4. Dyskusyjny Klub Książki w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. J. Szujskiego dla naszych Słuchaczy odbędzie się w dniu 04 czerwca, godz. 09.30. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

5. Najbliższy Dyskusyjny Klub Filmowy odbędzie się 04 czerwca o godz. 12.15 w Kinie SOKÓŁ. Zapraszamy na włoski film „Jutro będzie nasze” w reż. Paoli Cortellesi.
Bilety do nabycia w kasie kina. Spotkanie poprowadzi pan Filip Nowak.
Jest to ostatnie spotkanie DKF-u przed wakacyjną przerwą.
Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/Jutro+b%C4%99dzie+nasze-2023-10042305

6. Każda grupa zajęć językowych odbywających się dla słuchaczy SUTW w Wydziale Nauk Humanistycznych ANS ustala indywidualnie z prowadzącymi termin zakończenia warsztatów.

7.  Zapraszamy na spacer edukacyjny po Nowym Sączu pn. „Secesyjny Nowy Sącz” , który odbędzie się 10 czerwca (poniedziałek), godz. 14.00 – 16.00. Zbiórka na nowosądeckim Rynku, przy pomniku Jana Pawła II. Spacer poprowadzi pani Sylwia Kielusiak.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Senior w kulturze”, który jest dofinansowany przez Miasto Nowy Sącz.
Na wydarzenie nie prowadzimy zapisów. Zgodnie z wymaganiami projektowymi każdy z Seniorów – uczestników spaceru będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności podczas spaceru!

8. Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wystawę prac malarskich, plastycznych i rękodzieła artystycznego zorganizowaną z okazji Jubileuszu 20-lecia SUTW.
Wystawę można zwiedzać w Kawiarni Klub Sztuki Art&Café w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3) do 10 czerwca 2024 r.

9. Prosimy o regularne sprawdzanie poczty mailowej bądź zaglądanie na naszą stronę internetową – będziemy informować o działaniach organizowanych w okresie letnim.

10. Informacja o terminie i zasadach zapisów na nowy rok akademicki zostanie podana
po 15 czerwca 2024.