Przejdź do treści

[16-11-2023] Informacje po wykładzie w dniu 16 listopada.

  • Opublikowano

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW pt. “Filmowa i kinowa Sądecczyzna. Zarys historii i metody badawcze”  , który przeprowadzi Filip Nowak, filmoznawca . Wykład odbędzie się 30 listopada o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

2. Osoby z Powiatu Nowosądeckiego, mogą dopisać się na warsztaty aktywności fizycznej dla seniorów, które odbywają się o godz. 8.30, co czwartek, w Klubie Fitness for Life w Europie (Nawojowska 1, 33-300 Nowy Sącz). Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem SUTW (tel. 18-443-57-08 lub mailowo: sekretariat@sutw.pl). Zajęcia są organizowane w ramach projektu „Warsztaty aktywności fizycznej dla seniorów”. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.

3. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia „Senior dziennikarz obywatel” – gr 1, które prowadzi pani Katarzyna Gajdosz-Krzak, dziennikarka związana z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim. Zajęcia odbywają się w piątki, godz. 9.00-10.30 w Sali multimedialnej przy sekretariacie SUTW (ul. Jagiellońska 18). Już jutro można uczestniczyć w zajęciach. Można zgłaszać się mailowo lub przyjść bezpośrednio na zajęcia. Zapraszamy!

4. Przypominamy o spotkaniach entuzjastów szachów, brydża i innych gier odbywających się co wtorek od 15.00-17.00 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu.
Spotkania są doskonałą okazją do integracji, aktywizacji, poznania nowych osób, wspólnego miłego spędzenia czasu przy herbacie czy kawie. Zachęcamy do dołączenia!

5. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wydarzenia:

a) promocję książki Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece… Tom 3. Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa”. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada br. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej w nowosądeckim Ratuszu.
Spotkanie poprowadzi Edyta Danielska, a gościem wieczoru będzie redaktor książki Rafał Skąpski.

Na wydarzeniu będzie możliwość zakupienia najnowszego tomu książki Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, a także dwóch wcześniejszych.
Więcej o spotkaniu: https://sbp.nowysacz.pl/promocja-ksiazki-zofii-z-odrowaz-pieniazkow-skapskiej/

b) spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim – dziennikarzem, redaktorem i pisarzem, które odbędzie się 21 listopada br. (wtorek) o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.
Więcej o spotkaniu: https://sbp.nowysacz.pl/spotkanie-autorskie-z-alkiem-rogozinskim/