Przejdź do treści

[16-05-2024] Ogłoszenia z wykładu w dniu 16 maja 2024.

 • Opublikowano

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW, który odbędzie się 23 maja o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Wykład „Funkcja i estetyka we wnętrzach” przeprowadzi pani Sylwia Kielusiak – architekt, animator kultury.
Po wykładzie odbędzie się prezentacja multimedialnego albumu pamiątkowego „Gwiazdeczki” o grupie teatralnej SUTW.

2.  Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wystawę prac malarskich, plastycznych i rękodzieła artystycznego zorganizowanej z okazji Jubileuszu 20-lecia SUTW. Wystawę można zwiedzać w Kawiarni Klub Sztuki Art&Café w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3) do 10 czerwca 2024 r.

3. Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku informuje, że ze względów organizacyjnych i technicznych prowadzone są zapisy osób zainteresowanych udziałem w uroczystej gali Jubileuszu 20-lecia SUTW, która odbędzie się 6 czerwca 2024 r.
Zapisywać można się po wykładach, bezpośrednio w MCK SOKÓŁ lub w Sekretariacie SUTW – można zgłaszać się mailowo bądź telefonicznie.
W przypadku rezygnacji z udziału koniecznie prosimy zgłosić ten fakt do Biura SUTW, aby ktoś inny mógł skorzystać z wolnego miejsca.

4. Trwają zapisy na warsztaty „Senior FOTOVIDEO reporter” – 1 grupa (5 osób).
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „DZIENNIKARZE OBYWATELSCY – SĄDECCY SENIORZY”. Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
Zajęcia poprowadzi pani Maria Mółka – dziennikarka radia RDN Nowy Sącz.
Zajęcia będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki o godz. 8.30.  Łącznie odbędzie się 30 godz. lekcyjnych warsztatów.
Pierwsze spotkanie warsztatowe zaplanowane jest na 20.05.2024 r. (poniedziałek) o godz. 8:30 w salce Sądeckiego UTW [Jagiellońska 18]. Zapisy przyjmujemy pod nr telefonu: 18-443-57-08 lub 664 720 195 lub osobiście w biurze Sądeckiego UTW.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które:
– są zainteresowane rozwijaniem wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie foto i video reportażu,
– uzupełnią w biurze Sądeckiego UTW dokumenty rekrutacyjne,
– posiadają smartfon,
– w 2023 r. i w 2024 r.  NIE UCZESTNICZYŁY w warsztatach organizowanych w ramach projektu „DZIENNIKARZE OBYWATELSCY – SĄDECCY SENIORZY” tj.  „Senior dziennikarz obywatel”, „Obsługa edytora tekstu i prezentacji”, „Senior FOTOVIDEO reporter”.

5. Zarząd Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza Słuchaczy SUTW na wycieczkę do Piwnicznej-Zdroju, która odbędzie się 24 maja 2024 roku. Przewodnikiem grupy będzie pan Aleksander Żarnowski.
Wyjazd pociągiem z dworca kolejowego w Nowym Sączu (ul. Kolejowa 15) do Piwnicznej o godzinie 8.40. Grupa wysiada na przystanku: Piwniczna-Zdrój.
Powrót do Nowego Sącza pociągiem o godz. 15.00

Bilety zakupują Państwo indywidualnie w kasie dworca. Cena biletu to ok. 7 zł w jedną stronę.

W programie: spacer po Piwnicznej – Park Zdrojowy, odtworzone okopy z czasów II wojny światowej, teren rekreacyjny Nakło z bobrowiskiem, cmentarz choleryczny, na zakończenie odpoczynek w Pijalni Artystycznej.
Wycieczka jest przeznaczona dla Słuchaczy Sądeckiego UTW. Nie prowadzimy na to działanie zapisów.

6.  Fundacja Sądecka zaprasza do udziału w XI Seminarium O Zdrowiu Sądeczan, które odbędzie się w poniedziałek 20 maja 2024 r. godz. 9.00-17.00 w kampusie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych (ul. Kościuszki 2, Nowy Sącz)
Tematem przewodnim tegorocznego Seminarium jest profilaktyka zdrowia.

W programie:

 • 3 debaty z udziałem specjalistów wysokiej klasy z zakresu zdrowia:
  Godz. 10.30 – Zdrowie a biznes – Jak dbając o pracowników wpływamy na rozwój?
  Godz. 12.00 – Bo lepiej zapobiegać niż leczyć – Rola i znaczenie profilaktyki i promocji
  Godz. 13.30 – Jak efektywnie zarządzać placówką medyczną?
 • Bezpłatne badania profilaktyczne: m. in. cytologia, PSA – badanie prostaty z krwi,  badanie gęstości kości (osteoporozy), badanie słuchu, analiza składu ciała  badanie krwi…
 • Bezpłatne porady dietetyczne
 • Bezpłatne warsztaty nordic walking
 • i wiele więcej…

UDZIAŁ BEZPŁATNY – KONIECZNE ZGŁOSZENIE PRZEZ FORMULARZ
https://forms.gle/TAk3JPGZxCCtwjpo7 LUB TELEFONICZNIE TEL. 18 475 16 20

6. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na:

 • uroczyste otwarcie wystawy „MUZYCZNE PORTRETY – usłyszeć obraz, zobaczyć muzykę”, które odbędzie się 16 maja br. (czwartek) o godz. 17:30 w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11. Wystawa prezentuje fotografie autorstwa artystów fotografów – Urszuli i Pawła Ferenców, członków Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.
  Wystawę oglądać można do 31 maja br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.
  Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/wernisaz-wystawy-muzyczne-portrety-uslyszec-obraz-zobaczyc-muzyke/
 • kolejne spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze”, którego gościem będzie pani Maria Baran, która opowie o swojej podróży do Australii.
  Wydarzenie odbędzie się 22 maja br. (środa) o godz. 17:00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/opowiesci-o-australii/