Przejdź do treści

[14-12-2023] Ogłoszenia z wykładu w dniu 14 grudnia.

  • Opublikowano

1. Najbliższy wykład SUTW odbędzie się 11 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w sali im. Lipińskiego MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.  Wykład  pt. „Polscy nobliści odkryci na nowo” przeprowadzą: Bernadeta Odrzywolska, Grzegorz Rapcia, Małgorzata Szewczuk – poloniści, pedagodzy z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Długosza w Nowym Sączu.

2. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w grudniu odbędzie się wyjątkowo w czwartek – 21 grudnia o godzinie 12.15. Obejrzą Państwo film prod. polsko-greckiej “Uśmiech losu” w reż. Andrzeja Jakimowskiego.
Spotkanie poprowadzi Pan Filip Nowak. Bilety do nabycia w kasie Kina. Prosimy o podpisanie listy obecności. Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/U%C5%9Bmiech+losu-2023-10041476

3. Zajęcia językowe (angielski i niemiecki) odbywają się do 15 grudnia 2023 włącznie. Przerwa świąteczna na Akademii Nauk Stosowanych kończy się 7 stycznia 2023. Od poniedziałku 8 stycznia zatem zajęcia językowe będą wznowione wg dotychczasowego harmonogramu.

4. W dniach od 27 grudnia 2023 do 4 stycznia 2024 Biuro SUTW jest nieczynne.

5. W grudniu kończą się zajęcia organizowane przez Sądecki UTW w ramach projektów tj. zajęcia ruchowe (taneczne, gimnastyczne, ping-pong, zajęcia lekkoatletyczne) oraz z nowych technologii. Nowe grupy będą otwierane najwcześniej na przełomie lutego i marca, gdy rozliczone zostaną kończące się projekty i pozyskane nowe dofinansowania.
O wszystkich nowych działaniach grupowych będziemy informować z wyprzedzeniem na wykładach, stronie internetowej oraz mailowo.

6. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniorów w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu odbędzie się 9 stycznia 2024 r. o godz.9.30 w czytelni Biblioteki (Franciszkańska 11). Zapraszamy.

7. Uczestnicy warsztatów fotograficznych „Senior Fotovideo Reporter”,  wraz z prowadzącą – panią Katarzyną Bielak-Wójtowicz, zapraszają na wystawę swoich prac.
Wernisaż wystawy odbędzie 10 stycznia 2024 roku, godz.17.00 w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu. Wystawa będzie dostępna do 19 stycznia 2024 roku. O wydarzeniu będziemy jeszcze przypominać mailowo, na stronie internetowej oraz facebooku.

8. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wydarzenia:
– wernisaż wystawy poglądowej zorganizowanej w ramach obchodów 45-lecia działalności Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 17:00 w zabytkowych piwnicach SBP przy ul. Franciszkańskiej 11. Ekspozycję można oglądać do 13 stycznia 2024 r. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/45-lecie-krynickiego-towarzystwa-fotograficznego/
występ „Szopka sądecka – kolędy i pastorałki oraz scenki z sądeckiej ulicy” przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia br. (piątek) o godz. 17:00 w sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia: https://sbp.nowysacz.pl/szopka-sadecka/
Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Sądeckiej Biblioteki Publicznej, gdzie znajdą Państwo pełną informację o bogatej ofercie instytucji.