Przejdź do treści

[09-11-2023] Informacje po wykładzie w dniu 9 listopada 2023 r.

  • Opublikowano

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW pt. „Wpływ aktywności fizycznej na redukcję stresu”, który przeprowadzi pan dr Paweł Kożuch (Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu) . Wykład odbędzie się 16 listopada o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

2. Najbliższy Dyskusyjny Klub Filmowy dla Słuchaczy SUTW odbędzie się 14 listopada w kinie SOKÓŁ, godz. 12.15. Obejrzą Państwo brytyjską komedię „KLUB CUDOWNYCH KOBIET” w reż. Thaddeusa O’Sullivana.
Spotkanie poprowadzi Pan Filip Nowak. Bilety do nabycia w kasie Kina. Prosimy o podpisanie listy obecności.

3. Osoby z Powiatu Nowosądeckiego, które nie uczestniczą jeszcze w żadnych zajęciach ruchowych mogą dopisać się na warsztaty aktywności fizycznej dla seniorów, które odbywają się o godz. 8.30, co czwartek, w Klubie Fitness for Life w Europie (Nawojowska 1, 33-300 Nowy Sącz). Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem SUTW (tel. 18-443-57-08 lub mailowo: sekretariat@sutw.pl). Zajęcia są organizowane w ramach projektu „Warsztaty aktywności fizycznej dla seniorów”. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.

4. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia „Senior dziennikarz obywatel” – gr 1., które prowadzi pani Katarzyna Gajdosz-Krzak, dziennikarka związana z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim. Zajęcia odbywają się w piątki, godz. 9.00-10.30 w Sali multimedialnej przy sekretariacie SUTW (ul. Jagiellońska 18). Już jutro można uczestniczyć w zajęciach. Można zgłaszać się mailowo lub przyjść bezpośrednio na zajęcia. Zapraszamy!

5. Grupa Teatralna SUTW „Gwiazdeczki” pod kierunkiem pana Jerzego Michalaka zaprasza na spektakl „Tych miasteczek nie ma już…”. Występ odbędzie się 14 listopada o godz. 12.00 w Sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu (Al. Wolności 23, Nowy Sącz).

6. Również 14 listopada w Miejskim Ośrodku kultury w Nowym Sączu odbędzie się Nowosądecki Dzień Seniora.

W programie:

  • 14:00 Rozmowy ze specjalistami: Kardiochirurg, dietetyczka, psycholożka, fizjoterapeutka, stoisko ds. profilaktyki NFZ, stoisko edukacyjno-informacyjne ZUS
  • Badania przesiewowe: Pomiar ciśnienia, pomiar cukru, analiza składu ciała
  • 14:30 „Gdy serce choruje” – prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, kardiochirurg, konsultant ds. kardiochirurgii Grupa American Heart of Poland S.A.
  • 15:15 „Prawidłowe żywienie kluczem do zdrowia seniora” Katarzyna Barańska, dietetyk kliniczny
  • 15:40 „Dobre wybory żywieniowe i aktywność fizyczna – skąd brać motywację, kiedy fotel i ciasteczko są takie kuszące?” Agnieszka Węgiel, psycholożka
  • 16:05Rozmowy ze specjalistami i badania przesiewowe

Każdy senior (po okazaniu Karty Nowosądeczanina i dokumentu potwierdzającego ukończenie 55 lat) otrzyma bezpłatny bilet na spektakl. Ilość miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Bilety do odebrania w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności 23 od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00 / tel. 500 27 37 27
Więcej informacji: https://www.nowy-sacz.info/14-listopada-nowosadecki…/

 7. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na wydarzenia:

a) spotkanie „Co knują sądeccy historycy?” – z dr. Jakubem Bulzakiem oraz dr. Łukaszem Połomskim – sądeckimi pisarzami i historykami, które odbędzie się 13 listopada br. o godz. 17:00w czytelni przy ul. Franciszkańskiej 11 (I piętro).
Rozmowę poprowadzi Agnieszka Filipek.
Więcej o spotkaniu: https://sbp.nowysacz.pl/co-knuja-sadeccy-historycy/

b) „Literackie Zaduszki”– poetycko-muzyczne spotkanie, wspominające życie i twórczość poetów z naszego regionu. W tym roku spotkanie poświęcone będzie życiu i twórczości Marka Basiagi (1952-2023) – poety, eseisty, krytyka, historyka filmu i literatury.
Wydarzenie odbędzie się 14 listopada (wtorek) br. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.
Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/zaduszki-literackie-2/

c) spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, które odbędzie 21 listopada br. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu