Przejdź do treści

[09-05-2024] Ogłoszenia SUTW z wykładu 9 maja 2024.

  • Opublikowano

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW, który odbędzie się 16 maja o godz. 11.00 w sali im. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Wykład „Podstawowe zagadnienia dot. niedożywienia Seniorów. Leczenie żywieniowe w domu” przeprowadzi pani dr n. med. Stanisława Talaga (Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu).

2. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 14 maja 2024 r. o godz. 12.15 w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu. Obejrzą Państwo film “Perfect days” w reż. Wima Wendersa. Bilety do nabycia w kasie Kina. Więcej informacji o filmie: https://www.filmweb.pl/film/Perfect+Days-2023-10034351

3. Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wystawę prac malarskich, plastycznych i rękodzieła artystycznego zorganizowanej z okazji Jubileuszu 20-lecia SUTW.
Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy PONIEDZIAŁEK tj. 13 MAJA 2024 roku o godz. 16.00 w Kawiarni Klub Sztuki Art&Café w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3). Zapraszamy!

4. Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku informuje, że ze względów organizacyjnych i technicznych prowadzone będą zapisy osób zainteresowanych udziałem w uroczystej gali Jubileuszu 20-lecia SUTW, która odbędzie się 6 czerwca 2024 r.

Prowadzenie listy chętnych jest podyktowane kwestią logistyczną – jako Organizatorzy musimy wiedzieć z wyprzedzeniem ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Wśród uczestników Gali będą zarówno obecni jak i byli Słuchacze SUTW, zaproszeni goście: władze, profesorowie, przedstawicieli podmiotów współpracujących z SUTW.
Maksymalna liczba miejsc na sali Lipińskiego to 320.

Zapisywać można się po wykładach, bezpośrednio w MCK SOKÓŁ lub w Sekretariacie SUTW – można zgłaszać się mailowo bądź telefonicznie. W przypadku rezygnacji z udziału koniecznie prosimy zgłosić ten fakt do Biura SUTW, aby ktoś inny mógł skorzystać z wolnego miejsca.

5.  Rozpoczynamy zapisy na warsztaty „Senior FOTOVIDEO reporter” – 1 grupa (5 osób).
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „DZIENNIKARZE OBYWATELSCY – SĄDECCY SENIORZY”. Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
Zajęcia poprowadzi pani Maria Mółka – dziennikarka radia RDN Nowy Sącz.
Zajęcia będą prowadzone dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki o godz. 8.30.  Łącznie odbędzie się 30 godz. lekcyjnych warsztatów.
Pierwsze spotkanie warsztatowe zaplanowane jest na 20.05.2024 r. (poniedziałek) o godz. 8:30, w salce Sądeckiego UTW [Jagiellońska 18].

Zapisy przyjmujemy od 10 maja 2024 r. od godz. 9:00 pod nr telefonu: 18-443-57-08 lub 664 720 195 lub osobiście w biurze Sądeckiego UTW.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które:
– są zainteresowane rozwijaniem wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie foto i video reportażu,
– uzupełnią w biurze Sądeckiego UTW dokumenty rekrutacyjne,
– posiadają smartfon,
– w 2023 r. i w 2024 r.  NIE UCZESTNICZYŁY w warsztatach organizowanych w ramach projektu „DZIENNIKARZE OBYWATELSCY – SĄDECCY SENIORZY” tj.  „Senior dziennikarz obywatel”, „Obsługa edytora tekstu i prezentacji”, „Senior FOTOVIDEO reporter”.

6. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w tegorocznych obchodach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – miejsce na czasie”. Z tej okazji  przygotowano atrakcje dla wszystkich grup wiekowych – spotkania autorskie, koncert, warsztaty, przedstawienie teatralne i inne…
Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: https://sbp.nowysacz.pl/xxi-ogolnopolski-tydzien-bibliotek-biblioteka-miejsce-na-czasie/