Przejdź do treści

[07-03-2024] Ogłoszenia SUTW – 7 marca 2024 r.

  • Opublikowano

1. W przyszłym tygodniu zapraszamy naszych Słuchaczy na następujące wydarzenia:

  • Spotkanie organizowane przez INTERCARD pn. „Szkoła Serca” – 14 marca 2024 r. (czwartek), godz. 15.00-17.30, sala im. Sichrawy, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3) – program spotkania do pobrania. Spotkanie odbywa się pod Patronatem Honorowym Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  • Konferencja „Przemoc wobec osób starszych”- 15 marca 2024 r. (piątek), godz. 12.00-14.00, sala Reprezentacyjna im. Małachowskiego, nowosądecki Ratusz (ul. Rynek 1). Konferencja jest organizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie i będzie transmitowana na żywo z Warszawy dla sądeckich seniorów.

2. Zarząd SUTW serdecznie na wycieczkę „Na krokusy” do Muszyny, która odbędzie się 8 marca 2024 roku – w najbliższy piątek. Przewodnikiem grupy będzie pan Aleksander Żarnowski.

  • Wyjazd pociągiem z dworca kolejowego w Nowym Sączu (ul. Kolejowa 15) pociągiem do Muszyny-Zdroju o godzinie 8.25. Grupa wysiada na przystanku: Muszyna Zdrój.
  • Powrót do Nowego Sącza pociągiem o godz. 13.58.

Na wyjazd nie są prowadzone zapisy. Bilety zakupują Państwo indywidualnie w kasie dworca. Cena biletu dla Seniora to ok. 8 zł w jedną stronę. Wycieczka jest przeznaczona dla Słuchaczy Sądeckiego UTW.
W programie spacer po Muszynie, zwiedzanie Ogrodów Sensorycznych i Ogrodów Magicznych, możliwość odpoczynku i wypicia kawy w Pawilonie Muzycznym.

3. Można jeszcze dołączyć do zajęć „obsługa edytora tekstu i prezentacji”. Osoby chętne zapraszamy do kontaktu z Sekretariatem SUTW.

4. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 12 marca 2024 r.
o godz. 12.15 w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu. Obejrzą Państwo dramat historyczny prod. duńsko-szwedzkiej pt. „Bękart” z roku 2023 w reż. Nikolaja Arcela. Bilety do nabycia w kasie Kina.
Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/B%C4%99kart-2023-10013944

5. Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Fundację „Tu i Teraz. Oswajamy Alzhaimera” pn.„Sądecki Dzień Mózgu”, która odbędzie się 16 marca (sobota), godz. 9.00-14.30, w Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu ANS w Nowym Sączu (ul. Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz, wejście od ul. Ogrodowej). W programie m.in. wykład profilkatyczny i ćwiczenia – prowadzenie: Joanna Tokarska (fizjoterapeutka, neurorehabilitantka) oraz Marta Gregorczyk (fizjoterapeutka).

6. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na:

  • spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim, które odbędzie się 7 marca br. (czwartek) o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/spotkanie-autorskie-z-januszem-leonem-wisniewskim/
  • do wysłuchania międzypokoleniowej debaty oksfordzkiej wokół tematu czytelnictwa, która odbędzie się 14 marca br. (czwartek) o godz. 9:00 w Jezuickim Centrum Edukacji (ul. Piotra Skargi 10). Teza dyskusji „Czytanie w tradycyjnej formie jest przeżytkiem” zachęci drużyny reprezentujące różne grupy wiekowe do debaty. Wstęp wolny. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/miedzypokoleniowa-debata-oksfordzka-3/
  • spotkanie z Małgorzatą Lebdą – sądeczanką, doktor nauk humanistycznych i sztuk audiowizualnych, poetką, felietonistką i animatorką kultury. Autorka podczas spotkania będzie promować swoją najnowszą książkę – debiut prozatorski pt. „Łakome”. Wydarzenie odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Więcej o wydarzeniu: https://sbp.nowysacz.pl/malgorzata-lebda-spotkanie-autorskie/

7. Dobry Tygodnik Sądecki serdecznie zaprasza w dniu 8 marca na Dzień Kobiet w Nowosądeckiej Małej Galerii na Plantach (ul. Jagiellońska 35).
Rozpoczęcie spotkania o godz. 16.30. Dokładny program na załączonym plakacie.