Przejdź do treści

[06-07-2023] Publikacja on-line: “Nawigator pacjenta. Poradnik jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia.”

  • Opublikowano
Rzecznik Praw Pacjenta wspólnie z Panią Profesor Agnieszką Mastalerz – Migas (Konsultantem Krajowym w dziedzinie medycyny rodzinnej) wydał publikację pt. “Nawigator pacjenta. Poradnik jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia.”
Jest to publikacja w formie pytań i odpowiedzi, która pokazuje Czytelnikom, jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia. Odpowiada na potrzeby pacjentów wynikające z analizy zgłoszeń i zapytań kierowanych do Rzecznika Praw Pacjenta. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia skomplikowane zagadnienia, które często stanowią problem dla pacjentów poszukujących drogi do szybkiego otrzymania pomocy medycznej i skutecznego leczenia.

Nawigator opracowało grono lekarzy rodzinnych pracujących w POZ oraz eksperci Rzecznika Praw Pacjenta. Zadaniem poradnika jest nie tylko pomoc w zrozumieniu działania systemu, lecz przede wszystkim ułatwienie pacjentowi szybkiego i efektywnego uzyskania pomocy. Dzięki tej publikacji pacjent będzie bardziej świadomy praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.
 
Informator jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta: