Aktualności

 

Zarząd Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów: fotograficznych, rękodzieła artystycznego oraz plastycznych zorganizowanych w ramach projektu pn. „Współgranie, współtworzenie, współdziałanie” – współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Otwarcie wernisażu odbędzie się 7 czerwca 2013r. o godz. 16:00 w Miasteczku Galicyjskim ul. Lwowska 226, 33-300 Nowy Sącz.

Podczas wernisażu przewidziano catering

Serdecznie zapraszamy !

 


 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć warsztatowych w zakładce GALERIA

 


 

Zapraszamy na kolejny wykład realizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

W czwartek 4 kwietnia o godzinie 11:00 w sali Lipińskiego w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" odbędzie się wykład pt. "Czy fizycy są potrzebni lekarzom?" - wygłoszony przez dr Stanisława Kwiecińskiego 

ZAPRASZAMY !!

Serdecznie zapraszamy na wykład zorganizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wykład nt. Epidemiologia, patogeneza i leczenie wirusowych zapaleń wątroby poprowadzi Pani Małgorzata Zejc-Bajsarowicz w dniu 14 marca 2013r. o godz. 11:00 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

 


 

Serdecznie zapraszamy na wykład zorganizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wykład nt. Fakty i mity o GMO poprowadzi Pani Maria Klein w dniu 7 marca 2013r. o godz. 11:00 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

Serdecznie zapraszamy !!!

 


 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z przedstawienia pt. "Szopka Regionalna"- przygotowana podczas warsztatów teatralno-muzycznych w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

http://tv-ns.pl/w-obiektywie/material/6604/b/30.html

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sączu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne wykłady realizowane w ramach projektu „Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" – współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Już w najbliższy czwartek (21 lutego) odbędą się następujące wykłady:

godz. 11:00 MCK SOKÓŁ

SEKCJA GEOGRAFICZNO-PRZYRODNICZA

sala Sichrawy
„O meteorytach - przybyszach z kosmosu” - dr Ewa Koszowska Instytut Nauk Geologicznych UJ Kraków

SEKCJA PSYCHOLOGICZNA

godz. 11:00 MCK SOKÓŁ

sala Barbackiego
„Cudowny zmysł dotyku” - dr Anna Tylikowska WSB NLU

 


 

O projekcie Sądeckiego UTW na portalu „Sądeczanin”

http://www.sadeczanin.info/kultura-i-edukacja,11/miedzypokoleniowy-projekt-sutw-warsztaty-czekaja,43810

 


 

ZAPROSZENIE

Zarząd Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uprzejmie informuje, iż w dniu 10 stycznia 2013r. o godzinie 11:00 w sali im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, odbędzie się przedstawienie pn. "Szopka Regionalna" przygotowana przez słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Długosza w Nowym Sączu oraz ze szkół podstawowych. Przedstawienie odbędzie się w ramach projektu pt. "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie” - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Podczas warsztatów teatralno-muzycznych uczestnicy - seniorzy i młodzież, mieli za zadanie zebrać pastorałki, kolędy, przyśpiewki, które zostały wykorzystane do stworzenia przedstawienia jasełkowego.  Ta innowacyjna formuła projektu jest doskonałą formą poszukiwania i tworzenia nowych relacji w kontaktach pomiędzy starszym i młodym pokoleniem oraz budowania wzajemnych więzi i kształtowania pozytywnego wizerunku osób starszych wśród młodzieży. Młodzież i seniorzy chętnie podejmują wspólne działania mogąc się uczyć od siebie nawzajem. Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie zwiększania aktywności osób starszych w wielu aspektach życia społecznego i kulturalnego jak również nawiązanie współpracy międzypokoleniowej pomiędzy seniorami a młodzieżą.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa Pani Barbara Porzucek - nauczycielka muzyki i wiedzy o kulturze w I Liceum i Gimnazjum im. J. Długosza w Nowym Sączu (w latach 1999-2009 dyrektor I Gimnazjum), wychowawca wielu laureatów konkursów i festiwali, animator kultury, artystka estradowa. Organizatorka, autorka scenariuszy, reżyserka i wykonawca widowisk, spektakli muzycznych i programów estradowych. Dyrektor artystyczny i organizator Festiwalu Młodych Talentów. Współautorka książki „Nie chowaj się za szafą, wyjdź spod łóżka kolego…” czyli o 35 Festiwalach Młodych Talentów I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

 


 

Projekt „Współgranie, współtworzenie, współdziałanie” - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy seniorami a młodzieżą gimnazjalną. W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty: rękodzieła artystycznego, plastyczne, prawne oraz warsztaty fotograficzne. Podczas warsztatów, pod okiem fachowców można się wiele nauczyć jak również podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.
Do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach zapraszamy seniorów jak również młodzież gimnazjalną.
Warsztaty odbywają się w następujących godzinach

WARSZTATY PRAWNE

piątek godz. 9:00 - 1 grupa

piątek godz. 12:00- 2 grupa

Miejsce: ul. Jagiellońska 18, salka Sądeckiego UTW

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

piątek godz. 9:00

Miejsce: ul. Jagiellońska 18, salka Sądeckiego UTW

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

wtorek godz. 10:00

środa godz. 11:00

Miejsce: ul. Jagiellońska 18, salka Sądeckiego UTW

WARSZTATY PLASTYCZNE

piątek godz. 9:15 - 1 grupa - Miejski Ośrodek Kultury – prowadząca Mirosława Wąchała

środa godz. 12:30 - 2 grupa - Nowosądecka Mała Galeria – prowadzący Jerzy Michalak

Zapisy i więcej informacji w sekretariacie Sądeckiego UTW pod numerem telefonu: 18 443-57-08

Zachęcamy do wzięcia udziału !!!

 


 

W dniu 13 grudnia 2012r. o godz. 9:00 w sali Sichrawy - Małopolskie Centrum Kultury Sokół, odbędzie się wykład zorganizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wykład pt. Oblicza malarstwa - oblicza w malarstwie przeprowadzi Pani Iwona Bugajska-Bigos

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 


 

W dniu 13 grudnia 2012r. o godz. 11:00 w sali Barbackiego - Małopolskie Centrum Kultury Sokół, odbędzie się wykład zorganizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Temat wykładu: "Psychologiczne aspekty udzielania wsparcia i pomagania innym, czyli jak człowiek daje radość". Wykładowcą będzie Pani Agnieszka Nowakiewicz.

ZAPRASZAMY!!!

 


 

W zakładce GALERIA można obejrzeć zdjęcia z pierwszych zajęć warsztatowych

Zapraszamy !!!

 


 

W zakładce HARMONOGRAM został zamieszczony plan warsztatów realizowanych w ramach projektu

 


 

Serdecznie zapraszamy na wykład zorganizowany w ramach projektu "Współgranie, współtworzenie, współdziałanie" - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wykład nt. Kultura i sztuka starożytnej Mezopotamii poprowadzi Pani Maria Marcinowska w dniu 8 listopada 2012r. o godz. 11:00 w sali Sichrawy - Małopolskiego Centrum Kultury Sokół.

Serdecznie zapraszamy !!!

Dla słuchaczy

Biuletyn SUTW

Polecamy

Należymy do

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW