Poradnictwo

 

Sądecki Ośrodek Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego udziela bezpłatnych poufnych i bezstronnych porad prawnych i obywatelskich w okresie od 1 marca 2009r. do 30 listopada 2011r.


Kto może korzystać z bezpłatnych porad? Z porad skorzystać mogą pełnoletnie osoby fizyczne które posiadają miejsce zamieszkania na terenie Powiatu Nowosądeckiego lub Miasta Nowego Sącza oraz z własnej inicjatywy zgłoszą potrzebę skorzystania z bezpłatnej porady prawnej lub obywatelskiej. Do korzystania z oferty Ośrodka szczególnie zachęcamy osoby starsze (emerytów, rencistów, osoby w wieku 50+), bezrobotnych, osoby nie posiadające prawa do żadnych świadczeń, niepełnosprawne.


Jak skorzystać z bezpłatnej porady? Aby skorzystać z porady należy: zapisać się : osobiście - w siedzibie Ośrodka w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 18, lub telefonicznie – 18 443 57 08, tel. kom. 728 54 17 17, lub mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w ustalonym terminie zgłosić się po poradę oraz wypełnić krótką, anonimową ankietę informacyjną. Sekretariat Ośrodka zgłoszenia przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Doradcy udzielają porad według ustalonego harmonogramu w przeciętnym wymiarze 4 godzin dziennie. Porady udzielane są z poszanowaniem zasad poufności, rzetelności, bezstronności i aktualności przekazywanych informacji. Szczegółowe zasady udzielania porad i funkcjonowania Sądeckiego Ośrodka Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego zawarte są w Regulaminie – do pobrania tutaj.

Dla słuchaczy

Biuletyn SUTW

Polecamy

Należymy do

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW