Projekt Senior Turysta oferta wyjazdów krajoznawczych dla seniorów miasta Nowego Sącza - O PROJEKCIE

W ramach projektu "Senior Turysta – oferta wyjazdów krajoznawczych dla seniorów miasta Nowego Sącza" zostaną zorganizowanie dwa wyjazdy turystyczne dla sądeckich Seniorów. Wyjazdy mają charakter sportowo-wypoczynkowy i połączone będą z uczestnictwem w wydarzeniach sportowych - Senioradzie i Olimpiadzie UTW.
 
Odbędą się wyjazdy autokarowe:
a) do Rabki-Zdroju - jednodniowy wyjazd turystyczny, podczas którego, oprócz zwiedzania malowniczej uzdrowiskowej miejscowości, zapoznania się z jej bogatą ofertą, seniorzy będą mieć możliwość uczestniczenia w V Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu (luty 2018).
Celem imprezy jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia  seniorów oraz zaprezentowanie Rabki –Zdroju jako Uzdrowiska oferującego atrakcyjny i aktywny wypoczynek przez cały rok.
b) do Łazów - jednodniowy wyjazd do miejscowości w województwie śląskim, która jest niezwykle atrakcyjna pod względem sportowo-wypoczynkowym  (oferta obejmuje m.in. wspinaczkę górską, korzystanie z kąpieliska w okresie letnim, korzystanie z stoku narciarskiego w okresie zimowym). W czasie tego wyjazdu uczestnicy będą mogli uczestniczyć w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej UTW w Łazach (maj 2018).
Najważniejszym celem Olimpiady jest wykształcenie wśród seniorów życia aktywnego dbania o własne zdrowie, aktywność i dobrą kondycję fizyczną oraz uświadomienie sobie ich znaczenia dla sprawności fizycznej i psychicznej.
 
Wyjazdy te będą zorganizowane będą dla mieszkańców Nowego Sącza, słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – emerytów, rencistów.  Uczestnicy wyjazdów otrzymają szansę na poznanie innych miejscowości atrakcyjnych turystycznie, rozwijających się, a uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących tym wyjazdom pozwoli na osobistą reprezentację i promocję miasta Nowego Sącza przez ich mieszkańców.
 
 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza