O projekcie

 

Przeciwstawiając się otaczającej nas komercjalizacji w życiu i sztuce oraz słabnącej komunikacji międzyludzkiej i pokoleniowej Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku proponuję zabawę w TEATR od dorosłego do najmłodszego...

„Magiczny stolik teatru” to PROJEKT który obejmie szkolenie, 4 grup "stolikowych", złożonych z Seniorów. Wykorzystanie wszelkich talentów uczestników i kreatywności w posługiwaniu się STOLIKIEM. Przygotowanie tematów, scenariuszy, inscenizacji oraz rekwizytów w celu dokonania prezentacji w przedszkolach, szkołach oraz domach kultury. Te prezentacje będą miały również na uwadze zachęcanie osób starszych, dzieci i młodzieży do zabawy w TEATR w tej konwencji.

Projekt „Magiczny Stolik Teatru” służył będzie głównie rozwijaniu osobowości, wrażliwości artystycznej, wyobraźni oraz kreatywności w działaniu grupowym. Zrodzi się szansa na częste kontakty międzypokoleniowe. Uwrażliwienie na różne rodzaje sztuki, teatr, poezja, muzyka, plastyka, kabaret. Możliwe własne scenariusze. Dzięki realizacji naszego projektu polepszy się wizerunek osób starszych wśród dzieci, młodzieży rodziców oraz wychowawców.

Odbiorcami bezpośrednimi będą głównie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – uczestnicy warsztatów teatralnych, jak również dzieci oraz młodzież. Odbiorcami pośrednimi będą widzowie w klubach seniora, domach kultury, dzieci przedszkolne, gimnazjalne i licealne w mieście Nowy Sącz i powiecie nowosądeckim. Będziemy chcieli wykorzystać wszelki talent uczestników i kreatywność w posługiwaniu się STOLIKIEM. Wraz z uczestnikami chcielibyśmy przygotować tematy, scenariusze, inscenizacje oraz rekwizyty w celu dokonania prezentacji.

 

 

 

Dla słuchaczy

Biuletyn SUTW

Polecamy

Należymy do

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW