[28-08-2017] „Ogarnij cukier” - program edukacyjny Fundacji Badań i Rozwoju Nauki - Partnera Forum III Wieku

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki zaprasza do wzięcia udziału swoim autorskim programie edukacyjnym „Ogarnij cukier”, w ramach którego wybitni eksperci dzielą się swoją wiedzą związaną z leczeniem i prowadzeniem cukrzycy. Cykl wykładów online jest dostępny bezpłatnie. Wystarczy tylko komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Życie z cukrzycą to nie katastrofa. Może być również kolorowe. Znajomość zasad zdrowego odżywiania to klucz do normalnego życia z cukrzycą. Pierwsze webinarium już 14 września o godz. 20.00.

 

OGARNIJ CUKIER – skorzystaj z programu edukacyjnego dla osób z cukrzycą Fundacja Badań i Rozwoju Nauki zaprasza do wzięcia udziału swoim autorskim programie edukacyjnym „Ogarnij cukier”, w ramach którego wybitni eksperci dzielą się swoją wiedzą związaną z leczeniem i prowadzeniem cukrzycy.

Cykl wykładów online jest dostępny bezpłatnie.

Wystarczy tylko komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Życie z cukrzycą to nie katastrofa. Może być również kolorowe. Znajomość zasad zdrowego odżywiania to klucz do normalnego życia z cukrzycą.

W Polsce jest około 3 milionów osób z cukrzycą. Cukrzyca źle prowadzona powoduje rozwój licznych powikłań. Wśród najczęstszych można wymienić choroby układu krążenia, degenerację układu nerwowego, utratę wzroku, czy niewydolność nerek wymagającą dializoterapii lub transplantacji. Zaangażowanie chorych w proces leczenia może znacząco ograniczyć rozwój tych powikłań. Nie wszyscy mają świadomość, że samokontrola cukrzycy, zmiana trybu życia i zdrowe odżywianie może pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Eksperci zaproszeni do udziału w akcji, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach udowodnią, że życie z cukrzycą to nie wyrok i pokażą jak można sobie pomóc.

„Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów, które w prosty sposób przybliżają ważne tematy dla osób z cukrzycą. Każdy interaktywny wykład online będzie składał się z części teoretycznej, czyli krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.

Podsumowaniem wykładów będzie bezpłatny e-book składający się z opracowanych tematów webinariów. Udział w webinariach jest bardzo prosty – wystarczy mieć dostęp do komputera lub urządzeń mobilnych z dostępem do internetu.

Użytkownicy Facebooka będą mogli śledzić transmisję live na oficjalnym profilu Facebook Fundacji Badań i Rozwoju Nauki oraz zadawać prowadzącym pytania.

Z myślą o osobach, które nie korzystają z social media, udostępniona zostanie możliwość obejrzenia części teoretycznej każdego w webinariów na stronie internetowej Fundacji Badań i Rozwoju Nauki – www.fundacjabirn.pl.

Wykłady będą nagrywane i udostępnione na stronie internetowej Fundacji BiRN. Gwarantuje to możliwość zapoznania się z tematami poruszonymi w webinarium już po jego emisji.

Program edukacyjny „Ogarnij cukier” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia. Zapraszamy do śledzenia profilu Fundacji BiRN na Facebooku.

Znajdują się tam bieżące informacje związane z przebiegiem kampanii. Więcej informacji na stronie: www.ogarnijcukier.pl