PARTNER BIZNESOWY XI FORUM III WIEKU: POZNAŃSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE HERBAPOL S.A.

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkujemy najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki, ciesząc się wysokim zaufaniem klientów.  

Dbając o nasze środowisko naturalne pozyskujemy surowce zgodnie z wymogami prawa, z terenów czystych ekologicznie. Zawsze sprawdzamy miejsce pochodzenia surowca, a naszych zbieraczy szkolimy przed podjęciem współpracy. W naszej pracy pozyskujemy surowiec najwyższej jakości. Nasze uprawy prowadzimy zgodnie w wytycznymi GACP (Dobra Praktyka Uprawy i Zbioru). Plantacje są nadzorowane, a rolnicy objęci opieką naszych instruktorów.

Wykonujemy również usługi dla przemysłu farmaceutycznego, zielarskiego, spożywczego, suplementów diety, kosmetycznego, a także w zakresie ciśnieniowej fumigacji (dezynsekcji) surowców przy pomocy dwutlenku węgla. Produkujemy bardzo wysoko oceniane na rynku aromaty spożywcze, szeroko stosowane w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

W swojej codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty posiadały gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Założenia polityki jakości realizujemy przez ciągłe doskonalenie wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności w harmonijnej współpracy z funkcjonującymi w obszarze produkcji farmaceutycznej Dobrymi Praktykami Wytwarzania (GMP). Wysoką jakość wytwarzania produktów leczniczych Herbapolu Poznań potwierdza nadawany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego certyfikat GMP, natomiast wysoką jakość wytwarzania produktów spożywczych potwierdzają certyfikaty IFS, ISO 9001 i HACCP. Spełniamy również wszystkie wymagania Ustawy o produktach Kosmetycznych. Ponadto Herbapol Poznań był wielokrotnie nagradzany, zarówno za produkty, jak i za całokształt swojej działalności.

Wyznaczamy trendy i inspirujemy do wspólnego działania na rzecz zdrowego trybu życia. Naturalność, bezpieczeństwo i zaufanie to jedne z naszych wartości, dzięki którym łączymy wieloletnią tradycję z nowoczesnością. Odpowiadając na potrzeby pacjentów i wyzwania współczesnej medycyny nieustannie doskonalimy swoją wiedzę i umiejętności prowadząc działalność badawczo-​​rozwojową oraz podnosząc kwalifikacje naszych pracowników.

Wszystko po to, by z pomocą natury tworzyć niepowtarzalne produkty ziołowe, naturalnie sprzyjające zdrowiu pacjentów. Bo zdrowie jest dla nas najważniejsze!

W tym roku obchodzimy jubileusz 150-​lecia istnienia Poznańskich Zakładów Zielarskich "Herbapol". 150 lat temu, w 1869 roku, Roman Barcikowski otworzył w Poznańskim Bazarze drogerię. Jego biznes bardzo szybko się rozrósł, zostały otwarte kolejne drogerie, hurtownia, skup ziół oraz fabryka chemiczno-​farmaceutyczna. Od XIX wieku wiele się zmieniło, nie zmieniła się jednak pasja, profesjonalizm i nasze zaangażowanie. Jesteśmy dumni z tak bogatej historii i cieszymy się, że od 150 lat gościmy w Waszych domach.