PARTNER BIZNESOWY X FORUM III WIEKU: SĄDECKIE WODOCIĄGI SP. Z O.O.

Spółka Sądeckie Wodociągi ma za zadanie dostarczać wodę do mieszkańców Nowego Sącza i okolic, a także dbać o jej jakość i smak. W ramach przedsiębiorstwa działa kilka laboratoriów, które na bieżąco monitorują jej parametry. Inspektorzy czuwają nad tym, aby do naszych domów trafiała czysta i smakowo bardzo dobra woda, którą można pić prosto z kranu. To – jak głosi hasło Sądeckich Wodociągów – „Czysta woda prosto z rur”!
Drugim głównym zadaniem spółki jest odprowadzanie, oczyszczanie i kontrola ścieków, a także użytkowanie i remonty obiektów oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.
Do tej pory przedsiębiorstwo zarządzało siecią wodociągową o długości około 560 kilometrów, a także siecią kanalizacyjną – około 400 kilometrów. Teraz zasięg działania spółki znacznie się zwiększy. Ma to związek z historyczną inwestycją wodociągowo-kanalizacyjną prowadzoną na terenie Sądecczyzny. Przedsięwzięcie już zostało docenione i okrzyknięte tytułem „TOP Inwestycja Komunalna 2013 roku” przez Europejski Kongres Gospodarczy i portal samorządowy.pl