[09-09-2020] FORUM III WIEKU - galeria.

W tym roku niestety nie możemy się zobaczyć podczas Forum III Wieku, organizowanym corocznie od 2009 r. na początku września, w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju.

Dla przypomnienia naszych wspólnych spotkań zamieszczamy zdjęcia z poprzednich lat.

Liczmy, że kolejna edycja Forum III Wieku odbędzie się w 2021 roku.

Czytaj więcej

[21-08-2020] KOMUNIKAT FORUM III WIEKU 2020.

W imieniu organizatorów Forum III Wieku, konferencji towarzyszącej Forum Ekonomicznemu w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju - Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Fundacji Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego, z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, zaplanowane na wrzesień br. XII Forum III Wieku nie odbędzie się.

Wyrażamy nadzieje, że organizacja naszych corocznych spotkań, dotyczących spraw seniorów, polityki senioralnej oraz srebrnej gospodarki, podczas których prowadzone były m.in.: debaty, panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne będzie możliwe w przyszłym roku.

Firma Adamed Partnerem Tytularnym Federacji

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Adamed, która została partnerem tytularnym Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ta polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów w 1986 roku. Udostępnia pacjentom najwyższej jakości produkty lecznice będące odpowiedzią na choroby cywilizacyjne w kilkunastu obszarach terapeutycznych. Obecnie produkty Adamedu dostępne są w 70 krajach na świecie. Firma Adamed jest laureatem licznych nagród i wyrożnień w dziedzinie nauki i biznesu.

Zapraszamy na stronę: https://adameddlaseniora.pl/

 

[09-09-2019] Widziane z Brukseli - prawo do podstawowych usług. Relacja z wystąpienia Krzysztofa Balona na inauguracji XI Forum III Wieku

Jednym z gości specjalnych XI Forum III Wieku był Krzysztof Balon, Wiceprzewodniczący Grupy III Różnorodność Europy, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno -Społecznego (EKES) w Brukseli. Podczas inauguracji Forum III Wieku, która odbyła się 4 września 2019 r. w auli Biblioteki Państowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zapoznał zebranych z tematem „Prawa osób starszych: dostęp do podstawowych usług jako wyzwanie dla polityki europejskiej i niezbędny element sprawiedliwości społecznej”.

Czytaj więcej

[07-09-2019] Zakończyło się XI Forum III Wieku

XI Forum III Wieku - największe w Polsce spotkanie liderów organizacji senioralnych m.in: Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Gminnych i Miejskich Rad Seniorów, lokalnych inicjatyw senioralnych oraz przedstawicieli samorządowych Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, dobiegło końca. 

Tegoroczna edycja była wyjątkowa!

Największa w historii Forum III Wieku liczba uczestników oraz znaczące grono wspaniałych gości specjalni - przedstawiciele najbardziej znaczących, opiniotwórczych europejskich organizacji senioralnych i instytucji publicznych mających wpływ na polityki społeczną na poziomie europejskim oraz kształt silver economy, dziś i jutro, m.in.:

Czytaj więcej

[07-09-2019] Inauguracja projektu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking "ABC Nordic Walking" na XI Forum III Wieku

Czwartego dnia XI Forum III Wieku tj. 7.09.2019 r., w ramach programu dodatkowego, uczestnicy Forum zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie najszybciej rozwijajacej się formy rekreacji wśród osób dojrzałych i starszych - nordic walking.

6 września br. podczas największego w Polsce spotkania liderów organizacji senioralnych, m.in: Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Gminnych i Miejskich Rad Seniorów, lokalnych inicjatyw senioralnych oraz przedstawicieli samorządowych Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej odbyła się oficjalna inauguracja projektu Partnera Forum III Wieku - Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking pn. ABC Nordic Walking. 

Czytaj więcej

[05-09-2019] Osoby starsze to skarb, z którego należy korzystać. Debata Forum III Wieku pn. Seniorzy w Europie jutra! na Forum Ekonomicznym

Gościem specjalnym debaty organizowanej przez Forum III Wieku w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego był Dirk Jarre, Prezydent Europejskiej Federacji Osób Starszych (EURAG). Odpowiadając na pytanie: Jak można zamienić starzenie się społeczeństwa-bezprecedensowe wyzwanie demograficzne, jakiego doświadcza Europa, w szanse dla wszystkich pokoleń? podkreślił, że najważniejszym w tym zakresie jest wsłuchanie się w głos tych, których bezpośrednio interesują polityki i praktyczne konsekwencje podejmowania decyzji w zakresie starzenia się czyli Seniorów oraz opinię wielu ważnych międzynarodowych organizacji społecznych reprezentujących osoby starsze w naszym społeczeństwie i wspierających ich potrzeby lub troski. 

Czytaj więcej

[04-09-2019] Rozpoczęło się XI Forum III Wieku pod hasłem "Seniorzy w Europie jutra!"

Tegoroczna edycja Forum III Wieku jest wyjątkowa! Zaproszenie do udziału w tej międzynarodowej konferencji towarzyszącej XXIX Forum Ekonomicznemu przyjęli bowiem niezwykli goście. Przedstawiciele najbardziej znaczących, opiniotwórczych europejskich organizacji senioralnych i instytucji publicznych mających wpływ na polityki społeczną na poziomie europejskim oraz kształt silver economy, dziś i jutro.

Czytaj więcej