[30-07-2019] Forum III Wieku platformą promocji dobrych praktyk

Forum III Wieku jest nie tylko miejscem debat, dyskusji, warsztatów z udziałem ponad 250 uczestników i gości, przedstawicieli rządu, parlamentu, samorządów, nauki, organizacji pozarządowych, biznesu, mediów oraz  reprezentacji podmiotów zagranicznych.

Forum to również miejsce promocji dobrych praktyk związanych z aktywnością osób dojrzałych i starszych. 

6 września br., w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, w ramach Sesji Plenarnej XI Forum III Wieku odbędzie się wydarzenie specjalne - oficjalne otwarcie projektu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking "ABC Nordic Walking" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Projekt to 100 miejsc i 1000 zajęć nordic walking dla Seniorów w całej Polsce. 

Otwarcie projektu będzie miało 2 części: oficjalną i ruchową-warsztatową. 

Podczas oficjalnej części zostaną przedstawione założenia projektu oraz jego opis i dyskusja.

Część ruchowo-warsztatowa, dniu 7 września br., polegać będzie na przeprowadzeniu "lekcji" nordic walking dla słuchaczy UTW wraz z rekreacyjnym marszem nordic walking w okolicy Nowego Sącza i Krynicy Zdrój (aktualnie jesteśmy na etapie wyboru ciekawej trasy).

Już dziś zapraszamy do zgłaszania się do udziału w tym wydarzeniu - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel: 664 720 195

Działania w zakresie nordic walking podczas Forum zorganizują instruktorzy i trenerzy PSNW przy współpracy z Sądeckim UTW i Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń UTW, a uczestnikami będą słuchacze UTW z całego kraju.

Do udziału w projekcie zaprasza Paulina Ruta - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i trener Nordic Walking

„Nasz autorski projekt to ogólnopolskie, bardzo szerokie działanie na rzecz Seniorów. Ta grupa społeczna, choć mocno w ostatnich latach doceniona, nadal potrzebuje wsparcia i bez wątpienia na taki projekt zasługuje. Nordic Walking to zdrowy ruch na świeżym powietrzu, a prawidłowa technika pozwala odciążyć stawy i zaangażować do 90% mięśni. To przede wszystkim doskonała integracja, rekreacja, turystyka i zdrowie. Tym bardziej się cieszę, że nasze starania o dofinansowanie w/w projektu spotkały się z akceptacją ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki na czele z ministrem Witoldem Bańką. Bez tego wsparcia projekt nie mógłby być zrealizowany lub byłby zrealizowany w dużo mniejszym i skromnym zakresie. Niemniej cieszy mnie podjęta niedawno współpraca z SUTW i Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która pozwoli nam na szeroką promocję projektu wśród UTW w całej Polsce.

Należy tutaj jednocześnie wspomnieć i mocno zaznaczyć, że Nordic Walking to aktywność skierowana nie tylko do Seniorów, choć najczęściej z nimi właśnie kojarzona. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze zajęcia Nordic Walking w szkołach podstawowych, skierowane do uczniów (m.in. nasz autorski projekt pn. „Kijki zamiast telefonu”), Nordic Walking na polskich plażach w najwyższym sezonie wakacyjnym, w polskich górach-o każdej porze roku, w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Nordic Walking w naszym wykonaniu polubił także sam Prezydent Polski! (mamy za sobą przeprowadzenie indywidualnej lekcji Nordic Walking dla Pana Andrzeja Dudy!)”.

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest Partnerem XI Forum III Wieku.

Źródło/więcej: www.psnw.pl