[17-09-2018] Małopolski "Tele-Anioł" na X Forum III Wieku - relacja z prezentacją

Dawid Konina, kierownik Zespołu ds. Teleopieki  Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, przedstawił realizowany przez Województwo, bardzo interesujący projekt "Małopolski Tele-Anioł". Jest to największy i najciekawszy projekt tego typu w Polsce, a jego rozmach zawdzięczamy wsparciu funduszy europejskich.

 

Kierownik omówił proste założenia rekrutacji do projektu i przedstawił jego szczegóły.

Słuchacze wykładu dowiedzieli się, że działające od lutego bieżącego roku, centrum teleopieki jest dostępne dla uczestników projektu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu w ciągu całego roku.

Korzystanie z pomocy "Małopolskiego Tele-Anioła" jest możliwe dzięki prostemu urządzeniu przypominającemu zegarek, które spełnia m.in. funkcję telefonu komórkowego. Połączenie z centrum teleopieki jest bezproblemowe – wystarczy przycisnąć czerwony przycisk SOS w „zegarku”. Zielony przycisk służy odbieraniu połączeń, na przykład od rodziny. Urządzenie ma wmontowaną kartę SIM, lokalizator GPS, czujnik tętna i detektor upadku. Dzięki temu, że centrum teleopieki posiada informacje na temat stanu zdrowia użytkownika „zegarka”, pomoc może być szybka i precyzyjna.

Program przewiduje, że zakwalifikowany beneficjent może bezpłatnie skorzystać z tej formy opieki przez okres 18 miesięcy. Projekt dedykowany jest tym, którzy mają problem choćby z jedną czynnością dnia codziennego, przewiduje objęcie tego typu opieką 10 000 beneficjentów.

PREZENTACJA "MAŁOPOLSKI TELE-ANIOŁ" DO POBRANIA TUTAJ

Opracowała: M