[13-08-2018] Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor NIW, panelistą X Forum III Wieku

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Wojciech Kaczmarczyk, weźmie udział w X Forum III Wieku.

Panel dyskusyjny "Aktywność obywatelska osób starszych. Szanse, wyzwania, bariery" z jego udziałem odbędzie się 6 września 2018 r. w Krynicy Zdrój podczas dyskusji X Forum III Wieku w ramach XXVIII Forum Ekonomicznego.

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego objął również swoim patronatem jubileuszową X edycję Forum III Wieku.

Problematyka poruszana na Forum jest istotna nie tylko ze względu na wyzwania związane ze zmianami demograficznymi, przed jakimi już w tej chwili stoi nasz kraj. My również dostrzegamy, że aktywność seniorów jest niezbędna w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i demokracji. W programach, które będą realizowane przez NIW-CRSO przewidziano wiele miejsca na działania osób starszych, tak jeśli chodzi o wolontariat, jak i solidarność międzypokoleniową. - czytamy w liście otrzymanym od Narodowego Instytutu Wolności.