O projekcie

 

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 1 lutego do 31 maja 2015 roku realizuje projekt „EDUakcja - dbajmy o edukacje nie zależnie od wieku”, który współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Projekt zakłada organizację zajęć edukacyjnych dla osób dorosłych z terenu miasta Nowego Sącza. Głównym zadaniem projektu będzie przeprowadzenie wykładów z zakresu m.in przyrody, geografii, zdrowia, psychologii i kultury. Oprócz tego przewidywane są zajęcia z języka francuskiego oraz warsztaty fotograficzne.

 

 

Zajęcia z języka francuskiego pozwolą na rozwój zainteresowania językiem obcym wśród osób dorosłych i nie pozostawi ich na uboczu jako „językowych analfabetów”. Osoby dorosłe, w tym seniorzy, mogą w grupie rówieśników bez obaw zbierać głos w języku obcym. Przekazywanie materiałów oraz intensywność nowych zagadnień będzie uzależniona od możliwości kursantów, jest to bardzo ważny element ze względu na szybkość przyswajania wiedzy przez osoby starsze.

 

Celem warsztatów fotograficznych będzie nabycie elementarnej wiedzy i umiejętności fotografowania. Osoby posiadający zwykły aparat będą mogły się nauczyć wykorzystać go właściwie. Prowadzący zajęcia w sposób przystępny dla „laika” skupi się na aspektach teoretycznych przedstawiając podstawy optyki, budowę aparatu analogowego i cyfrowego, możliwości obróbki zdjęć, właściwości materiałów światłoczułych i matryc. Uczestnicy otrzymają również wiele informacji na temat kadrowania, czasu naświetlania, ekspozycji, ostrości oraz pozyskają inne cenne wskazówki na temat fotografowania. Uczestnicy w ramach zajęć będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, będą mogli robić wiele ciekawych zdjęć.

Dla słuchaczy

Biuletyn SUTW

Polecamy

Należymy do

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW