[11-09-2019] Zapisy na rok akademicki 2019/2020 - tylko do 25 września.

Zapisy na nowy rok akademicki trwają do 25 września. Po tym terminie nie będzie już możliwości zapisania się!

Aby zapisać się do SUTW należy:

  • być mieszkańcem Nowego Sącza lub Powiatu Nowosądeckiego.
  • wypełnić własnoręcznie formularz zapisu. Nowe osoby są proszone także o wypełnienie deklaracji  przystąpienia do Stowarzyszenia. Dokumenty dostępne w sekretariacie SUTW.
  • dokonać wpłaty składki członkowskiej w wysokości 130 złotych - gotówką, bezpośrednio w sekretariacie Sądeckiego UTW podczas zapisu.
  • przynieść zdjęcie do legitymacji słuchacza SUTW (osoby, które już mają wyrobioną legitymację prosimy o jej przyniesienie w celu podbicia na nowy rok akademicki).
  • zapoznać się także ze STATUTEM oraz regulaminem Stowarzyszenia SUTW.


Biuro SUTW znajduje się na ul. Jagiellońskiej 18 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 18 443 57 08 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy ze słuchaczy dokonując zapisu na dany rok akademicki wybiera jedną z 4 sekcji wykładowych:

  • medyczno - psychologiczną - obejmującą zagadnienia związane z profilaktyką zdrowia, dietetyką, psychologią, chorobami wieku dojrzałego, nowoczesnymi sposobami leczenia, itp…
  • turystyczno-krajoznawczą, której wykłady mają charakter slajdowisk - spotkań z podróżnikami opowiadającymi o wyprawach bliskich i dalekich.
  • przyrodniczo-geograficzną - obejmującą zakres nauk przyrodniczych: biologii, geografii, ochrony środowiska, turystyki, itp...
  • kulturoznawczo-historyczną - nakierowaną na  tematy związane ze sztuką, literaturą, malarstwem, historią oraz obejmująca spotkania z artystami i osobowościami Nowego Sącza.

Wykłady w każdej z sekcji odbywają się raz w miesiącu w okresie październik- czerwiec. Również raz w miesiącu odbywają się wykłady audytoryjne - dla wszystkich słuchaczyHarmonogram wykładów będzie gotowy pod koniec września.

Zajęcia edukacyjne w mniejszych grupach (lektoraty, warsztaty artystyczne, prozdrowotne oraz zajęcia ruchowe) są organizowane według możliwości stowarzyszenia. Zapisy na te rodzaje zajęć będą miały miejsce po rozpoczęciu nowego roku akademickiego - w październiku.