[26-01-2023] Ogłoszenia po wykładzie 26 stycznia 2023 r.

 • Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW „„Emerytury bez tajemnic””, który odbędzie się w czwartek 2 lutego 2023 w MCK SOKÓŁ (sala im. Lipińskiego). Wykład przeprowadzi prelegent z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Nowym Sączu. Początek o godz. 11.00.
 • Zajęcia językowe w Akademii Nauk Stosowanych odbywają się do jutra tj. do 27 stycznia 2023 r. - potem rozpoczyna się sesja studentów. O wznowieniu zajęć będziemy informować po rozpoczęciu przez uczelnię semestru letniego tj. najwcześniej na przełomie lutego i marca.
 • Ze względu na zmiany harmonogramu zajęć studentów uczelni, zmianom może także ulec harmonogram zajęć dla słuchaczy Sądeckiego UTW.
 • Zachęcamy do udziału w zajęciach malarskich organizowanych w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, które prowadzi pani Sylwia Kielusiak. Zajęcia co poniedziałek , w godzinach 10.00-12.00 w galerii BWA SOKÓŁ.  Ze względu na ferie, kolejne spotkanie odbędzie się dopiero 20 lutego.
  Odpłatność to 5 zł/ zajęcia - za materiały (płatne na miejscu).   Na warsztaty nie są prowadzone zapisy, zapraszamy bezpośrednio na spotkanie. 
 • Od 31 stycznia 2023 r., co wtorek, w godz. 15.00-17.00, w piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu będą odbywać się spotkania entuzjastów szachów i innych gier planszowych. Przy kawie i herbacie będzie można poćwiczyć grę w szachy, spędzić czas w miłej atmosferze oraz skorzystać z bogatej oferty Biblioteki. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach.
 • Najbliższy Dyskusyjny Klub Filmowy odbędzie się 14 lutego o godz. 12.15. w Kinie SOKÓŁ. Czeka na Państwa kolejny przedpremierowy pokaz – tym razem będzie to film „Wieloryb ” z roku 2022, reż. Darren Aronofsky. Film otrzymał oscarową nominację w kategorii najlepszy aktor.
 • Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na na wykładyzorganizowane  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci O Ofiarach Holokaustu:
  -„Mala Zimetbaum: historia życia tragicznej miłości i śmierci bohaterki Auschwitz wykład dr Anny Brzyskiej– 27 stycznia 2023 r., godz. 10:00, Sala Reprezentacyjna im. Stanisława Małachowskiego, Ratusz
  - „Co czytano w gettach?” – wykład Artura Franczaka – 27 stycznia 2023 r., godz. 10:45, Sala Reprezentacyjna im. Stanisława Małachowskiego, Ratusz.
  więcej na stronie internetowej biblioteki: https://sbp.nowysacz.pl/miedzynarodowy-dzien-pamieci-o-ofiarach-holokaustu/