[17-01-2023] Najbliższe wydarzenia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu.

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na najbliższe wydarzenia:

1) spotkanie z Przemkiem Kossakowskim – znanym dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek „Na granicy zmysłów” i „Drobna nieuważność i inne historie”, twórcą cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”.
Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia br. o godz. 18:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu. Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, które można odebrać za okazaniem karty bibliotecznej w wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. Franciszkańska 11).
więcej na stronie internetowej biblioteki (klik) 

2) wernisaż wystawy „Tak było – Nowy Sącz 2022” czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów. Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia 2023 roku o godz. 17:00 w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11. Na wystawie, jak co roku, prezentowane będą zdjęcia ukazujące najważniejsze wydarzenia kulturalne, gospodarcze i polityczne, które miały miejsce w Nowym Sączu w 2022 roku.
więcej na stronie internetowej biblioteki (klik) 

3) spotkanie z Jackiem Leociakiem – literaturoznawcą, historykiem literatury, profesorem nauk humanistycznych, który będzie promował swoją najnowszą książkę pt. „Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach”.
Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia (2023 r. o godz. 17:00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu i organizowane jest w ramach obchodów zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
więcej na stronie internetowej biblioteki (klik)

4)  wykłady zorganizowane  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci O Ofiarach Holokaustu:
-„Mala Zimetbaum: historia życia tragicznej miłości i śmierci bohaterki Auschwitz” – wykład dr Anny Brzyskiej – 27 stycznia 2023 r., godz. 10:00, Sala Reprezentacyjna im. Stanisława Małachowskiego, Ratusz
- „Co czytano w gettach?” – wykład Artura Franczaka – 27 stycznia 2023 r., godz. 10:45, Sala Reprezentacyjna im. Stanisława Małachowskiego, Ratusz.
więcej na stronie internetowej biblioteki (klik)