[13-12-2022] Zapraszamy na wykład w dniu 15 grudnia oraz zachęcamy do włączenia się w zbiórkę darów dla dzieci na Ukrainie.

Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW „Aktywność, bezpieczeństwo i rozwój osobowości seniora w obszarze nowej technologii”, który odbędzie się w czwartek 15 grudnia w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Jagiellońska 61), sala 26 na 1. piętrze. Wykład przeprowadzi pan Zygmunt Fryczek – Wicedyrektor ds. Ośrodka w Nowym Sączu, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Początek o godz. 11.00.

15 grudnia po wykładzie  w Sadeckim UTW na spotkanie ze słuchaczami SUTW przyjdzie pani Iwona Romaniak, prezes Fundacji "Bratnia dusza" z Krynicy Zdroju, która od lat pomaga Polakom we Lwowie.
Pani Romaniak opowie o obecnej sytuacji na Ukrainie, a szczególnie we Lwowie i okolicach, gdzie są przywożone dzieci z okolic Zaporoża i innych terenów na wschodzie Ukrainy.

Chcemy w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jako Sądecki UTW zaproponować Słuchaczom dołączenie do grona darczyńców i np. przygotowanie paczek dla dzieci, żeby Fundacja mogła zawieźć te dary na Ukrainę jeszcze przed Świętami.

Dlatego bardzo prosimy Słuchaczy SUTW o to, aby idąc na wykład w dniu 15 grudnia, przygotowali i zabrali dary od siebie, które będą mogli złożyć w wyznaczonym miejscu w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Jagiellońska 61. Dary będzie można składać w wyznaczonym miejscu na I piętrze budynku. Zebrane dary odbierze Fundacja Bratnia Dusza jeszcze tego samego dnia z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dary które są najbardziej potrzebne dla dzieci to:
ciepłe szaliki. czapki, rękawiczki, skarpety, kocyki (najlepiej nowe, nieużywane), latarki, termosy, słodycze, środki higieniczne, (szampon, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów itp,) żywność długoterminowa. 

Najlepiej żeby dary były zapakowane w  reklamówki z obrazkami związanymi ze świętami: świętym Mikołajem, choinką, śnieżynkami.

Ponadto, tak jak co roku, Fundacja przygotowuje Wigilię dla Polaków z kresów we Lwowie – takie wydarzenie odbędzie się także i w tym roku, aby wesprzeć jego organizację po wykładzie w dniu 15 grudnia będzie możliwość złożenia datków finansowych do puszki.

Na zakończenie spotkania odbędzie się występ grupy teatralnej SUTW.