[17-11-2022] Ogłoszenia po wykładzie w dniu 17 listopada 2022 r.

1. Zapraszamy na najbliższy wykład Sądeckiego UTW Krok naprzód dla zdrowia kości, który odbędzie się w czwartek 24 listopada w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ (ul. Długosza 3), sala im. Sichrawy na 1. piętrze. Wykład przeprowadzi pani lek. med. Irena Wieczorek, internistka, Centrum Medyczne Osteodex. Początek o godz. 9.30.
Na tym wykładzie zostaną także rozdane harmonogramy wykładów na najbliższe miesiące.

2. Można dołączyć do grupy zajęć języka esperanto na poziomie podstawowym. Zajęcia odbywają się co czwartek, godz. 9.00-10.30 w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności 23.

3. Jeżeli ktoś z Państwa jest jeszcze chętny do udziału w bezpłatnych warsztatach kosmetycznych oraz florystycznych organizowanych dla słuchaczy SUTW przez Niepubliczną Szkołę Policealną TEB Edukacja to zachęcamy do zgłoszenia się bezpośrednio do TEB Edukacja. Jest prowadzona w tym momencie lista rezerwowa, ale jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych, to zostaną zorganizowane zajęcia dla osób z listy rezerwowej. 
Zapisy bezpośrednio w TEB Edukacja - Zapisy pod nr telefonu: (18) 531 44 90 lub w sekretariacie szkoły ul. Rynek 16, Nowy Sącz

  • Warsztaty kosmetyczne: PIELĘGNACJA CERY DOJRZAŁEJ - data: 28 listopada 2022 r. (poniedziałek), godzina: 9:00 – 12:00
  • Warsztaty florystyczne: DEKORACJE BOŻONARODZENIOWE - data: 12 grudnia 2022 r. (poniedziałek), godzina: 9:00 – 12:00

4. W dniu 23 listopada o godz. 17.30. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w ramach cyklu Rekolekcje Filmowe odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA, reż. Pawo Choyning Dorji.
Jest to poruszająca opowieść o sile człowieczeństwa i zaskakujących scenariuszach, jakie potrafi pisać życie. Po seansie odbędzie się spotkanie z panią Bernadetą Odrzywolską - polonistką.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina SOKÓŁ. Film z napisami.

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to pierwszy w historii Bhutanu film nominowany do Oscara.  Obraz został doceniony także na wielu światowych festiwalach filmowych, gdzie zdobył kilkanaście nagród publiczności.
Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który  łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata.

 5. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie promujące książkę prof. Wojciecha Kudyby pt. „Pułascy” – t. I i II. Podczas spotkania będzie można nabyć publikację.
17 listopada (czwartek), godz. 18.00 - Gmach Główny Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 56

„Prof. Wojciech Kudyba w zakrojonym na dwa tomy eposie „Pułascy”, kreśląc losy słynnego rodu patriotów, opowiada nie tylko o konfederacji barskiej i politycznych gierkach rosyjskiego ambasadora Repnina, ale też o różnych postawach wobec groźby utraty suwerenności Polski i jej rozmycia się w monarchistycznej Europie. Starając się zrozumieć motywy postępowania swoich bohaterów, unika łatwych ocen. Dzięki temu udaje mu się uchwycić kontur niepodległościowego etosu, który naznaczył naszą historię ostatnich trzystu lat.”

„Pułascy” to więcej niż powieść historyczna, to uniwersalna opowieść o polskości i Polakach.

6. Fundacja Nomina Rosae i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zapraszają na XVII edycję programu edukacyjno-kulturalnego LABIRYNT HISTORII. W tym roku temat przewodni to „Zwierciadło świata - opowieść o mocy teatru".

Wydarzenia tegorocznego programu realizowane będą w dniach 21-27 listopada 2022 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3 oraz w sieci na stronach organizatorów: www.labirynthistorii.pl  , www.nomina.pl , www.mcksokol.pl  i kanałach YouTube: Nominarosae, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

Szczegółowy PROGRAM na stronie : https://mcksokol.pl/wydarzenie/zwierciadlo-swiata-opowiesc-o-mocy-teatru

DOSTĘP ONLINE i WSTĘP NA WYDARZENIA WOLNY! (na wydarzenia stacjonarne obowiązuje rezerwacja miejsc/bezpłatne wejściówki