[10-11-2021] Warsztaty "rękodzieło artystyczne i sztuka użytkowa" - gr. 1. w ramach projektu Kompleksowy program edukacji kulturalnej dla osób dorosłych.

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Uniwesytet Trzeciego Wieku projektu pn. "Kompleksowy program edukacji kulturalnej dla osób dorosłych" odbywają się warsztaty artystyczne "rękodzieło artystyczne i sztuka użytkowa", które rozwijają umiejętności manualne, kreatywność, logiczne i twórcze myślenie. Zajęcia grupy 1 są prowadzone przez panią Mirę Wąchałę - plastyczkę i pedagoga.

stopka projektowa kompleksowy program edukacji kulturalnej dla os dorosłych
 
 
"Znów spotykamy się na warsztatach artystycznych. Tym razem zaczynamy od nowej techniki jaką jest makrama. To technika zaplatania sznurków, jedna z technik z zakresu tkaniny artystycznej. Oto kilka zdjęć z naszych poczynań. Ponieważ część słuchaczek już skończyła swoje makramowe drzewko, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami!!! Jak się okazuje, makrama nie jest taka trudna :)
 
 
 
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_mira_wachala
fot_sutw
fot_sutw
fot_sutw
fot_sutw
fot_sutw
 
 
Na kolejnych zajęciach zwiększymy stopień trudności w zaplataniu, poznamy dwa nowe sploty makramowe i powstanie makrama na kiju:)
Na naszych warsztatach planujemy jeszcze malować na szkle, specjalnymi farbami artystycznymi do szkła oraz wykonać biżuterię z miedzianych drucików w technice wirre wraping. A jak czas pozwoli to powstanie też jakiś drobiazg na choinkę :)
 
Pozdrawiamy i do zobaczenia na warsztatach :)" - tekst przygotowała pani Mira Wąchała